Hae
Colour Outside the Lines

En ole yhtään aamuihminen ja muutama muu fakta minusta

Mikä on kielletty nautintosi?

Energiajuoma. En oo juonut energiajuomia montaa vuotta, mutta jossain vaiheessa, kun unettomuus ja sen tuoma väsymys alkoivat vaivata, oli pakko turvautua niihin. En osaa juoda kahvia ja väsymystä yritän taltuttaa energiajuomilla liian usein. Ehkä kerran viikossa tai harvemmin, mutta sekin on mun mielestä liikaa. 

Oon myös aika kranttu mitä energiajuomaa juon. Mulle kelpaa yleensä vaan Batteryn Jungled, joka maistuu eksoottisilta hedelmiltä. Oon nyt muutaman kerran ostanut myös Batteryn sokerintonta lemon-limeä ja Noccon vaaleanpunaista, mutta ei ne vedä vertoja tuolle Jungledille. 

Minkä kirjan olet viimeksi lukenut loppuun?

Viimeksi luin loppuun Tessa Baileyn kirjan Kesä kalastajan kainalossa. Se oli kivan kepeää lukemista ja yllätyin kuinka kuuma kirja oli! Täytyy ehkä kaivaa jostain lisää Tessa Baileyn kirjoja. 

Oon miettinyt uuden Kindle-lukulaitteen hankkimista, mutta ehkä odotan jos saisin sellaisen vaikka jouluna lahjaksi. Vink vink vaan tontuille. 


Mikä tuo sinulle onnistumisen tunteen?

Se, kun joku kehuu tekemääni työtä. Se saa uskomaan omiin taitoihin ja myös tottakai hymyn huulille. Siksi yritän parhaani mukaan myös kehua muita. 



Kuinka aloitat päiväsi?

Herään ja selaan hetken Instagramia samalla, kun yritän saada silmäni auki. Jumitan suihkussa, pesen hampaat, meikkaan (jos jaksan) ja puen päälle. 

En oo yhtään aamuihminen. Tai ehkä voisin olla, jos nukkuisin hyvin, mutta nukun yleensä niin huonosti, että aamut on mulle tosi raskaita kunnes pääsen ovesta ulos. 


Mikä on sinulle mieleisin juhlapyhä?

Ehdottomasti joulu! Rakastan joulua yli kaiken ja mun läheiset tietää sen. Äitini juuri sanoi, että radiossa oli mietitty, että suunnitteleeko joku muka jo joulua ja äitini oli ajatellut, että ”Sussu varmasti jo suunnittelee”. Joulu on mulle vuoden parasta aikaa ja rakastan siinä ihan kaikkea. Ihanaa, kun kohta saa taas jouluttaa ihan luvan kanssa. 



Jos voisit vaihtaa elämiä jonkun kanssa päiväksi, kenet valitsisit?

Hmmmm, vaikea sanoa. Ehkä jonkun Walt Disney Worldista videoita kuvaavan tubettajan kanssa, koska vähänkö olisi unelma-ammatti, kun saisi viettää kaikki päivät siellä! 

Mä niin toivon, että päästään joskus lähivuosina lasten kanssa Pariisin Disneylandiin. Haluaisin käydä kaikissa muissakin Disneyn puistoissa, mutta oon jo sujut sen ajatuksen kanssa, että pääsen sinne vasta, kun lapset on aikuisia, koska muuten reissut maksaa niin älyttömästi, ettei meillä niihin varmasti ole varaa vielä pitkään aikaan. 

Kenen kanssa sinä vaihtaisit elämiä päiväksi? 

TULETHAN SEURAAMAAN MUA MYÖS INSTAGRAMISSA @SUSANNARIITAKANGAS

LUE MYÖS: 

Gilmoren tytöt nyt Yle Areenassa

Disney+ sarja- ja leffatärpit syksylle

Pumpkin Latte ja keltainen second hand-takki

Yksi kommentti

  1. Mikko / Matkalla Missä Milloinkin kirjoitti:

    Itse vaihtaisin ilman muuta elämiä päiväksi jonkun huippu-urheilijan kanssa, vaikea tosin päättää, että kenen.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *