Muistutus itselle, että olen saanut tällä viikolla aikaan monta juttua
Tämä postaus on muistutus itselle, että olen saanut tällä viikolla aikaan monta juttua vaikka tuntuu, etten ole tehnyt oikein mitään.
Minulla on monesti sellainen olo, etten vaikka päivän aikana ole tehnyt mitään ja silloin teen ranskalaisilla viivoilla itselleni listan mitä kaikkea tein, että oikeasti itsekin tiedostan tehneeni vaikka mitä.
Tässä siis minun listani tältä viikolta.

- Tein töissä monta kivaa juttua, osallistuin palaveriin ja koulutin itseäni katsomalla muutaman nettikoulutuksen. Rakastan mun työtä.
- Sain kirjoitettua tänne blogiin taas pitkästä aikaa monta postausta. Loppuvuosi oli niin kiireinen, että some ja blogi jäi pois, joten nyt oon onnellinen tästä. Tällä viikolla julkaisin viisi postausta ja ensi viikollekin olen jo ajastanut useamman postauksen teille luettavaksi. Samaa tahtia aion jatkaa myös ensi viikolla.
- Kärsin kauheasta migreenistä, mutta siitä huolimatta kävin Janin kanssa pelaamassa tennistä kaksi kertaa ja nuorimmaisen kanssa uimahallissa. Oon yrittänyt pikku hiljaa lisätä liikuntaa päiviini ja nämä kaksi tuntuu kivoilta lajeilta, joten niitä lisää taas tulevalla viikolla. Tennikseen meillä on kerran viikossa vakiovuoro ja nuorimman kanssa sovittiin käyvämme kerran viikossa tiettynä päivänä uimahallissa, niin saadaan siihenkin rutiini.

- Pidettiin lasten kanssa pizzaperjantai, kun ostettiin pakastepizzat ja syötiin ne samalla kun katsottiin Lego Masters Suomen finaali. Ollaan seurattu sarjaa vähän jälkijunassa. Minä tosin tein pizzan sijaan itselleni muuta syötävää eliminaatiodieettini vuoksi.
- Lauantaina käytiin päiväretkellä Jyväskylässä Leo’s Leikkimaan avajaisissa (*pr-kutsu). Samalla reissulla Jani vei lapset Raxiin, jonne he olivat halunneet jo pitkään.
- Katsoin useamman jakson Sweet Magnolias-sarjaa Netflixistä, jota olen kertaillut kun kohta tulee uusi kausi.

- Kävin lasten kanssa kirjastossa ja löysin muutaman kivan kirjan itsekin lainattavaksi.
- Sain siivottua kotona ja olin tosi onnellinen. Kun loppuvuosi oli tosi kiireinen, jäi koti aika hullunmyllyksi välillä ja nyt olen tammikuun siivoillut sellaisia paikkoja, joita ei kiireessä ole kerennyt.
- Kuskasin lapsia harrastuksiin.
Olihan tässä taas monta asiaa, joita sain tehtyä tällä viikolla. Taidan useamminkin alkaa tehdä tällaisia viikkopostauksia niin tulee itsellenikin hyvä mieli siitä mitä olen tehnyt.
Tänään aion pestä kasan pyykkiä, lukea kirjaa ja ehkä pelata vähän Disney Dreamlight Valleyta XBOXilla, kun ostettiin tällä viikolla siihen uusi lisäosa ja peliin tuli taas todella paljon uutta pelattavaa. Sen unohdinkin tuosta listasta. Ajattelin myös tänään kokeilla sitruunarisoton reseptiä.
IHANAA SUNNUNTAITA JUST SINULLE!
TULETHAN SEURAAMAAN MUA MYÖS INSTAGRAMISSA @SUSANNARIITAKANGAS
LUE MYÖS:
Vihdoin oon tainnut löytää apua mun huonosti voivalle vatsalle


0

